Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cu o prezență pe piață din anul 2000, SC Globiz International SRL, membră a Globiz Group a început activitatea în România în 2002, devenind astfel unul dintre cei mai importanți distribuitori cu peste 2.000 de tipuri de produse in domeniul auto. Pentru a extinde departamentul de sales, se caută colegi responsabili de efectuarea apelurilor telefonice cu scopul construirii şi menţinerii unor parteneriate de succes cu clienţii noştri din țară și străinătate. Principalele responsabilităţi: o efectuarea apelurilor telefonice, gestionarea lor conform planificărilor o vânzarea produselor prin telefon o documentarea temeinică a interacţiunilor telefonice, cunoaşterea produselor o promovarea companiei, a produselor si a serviciilor acesteia o îndeplinirea obiectivelor specifice o efectuarea de apeluri de tip survey, follow-up, etc

Cerinte

o excelente abilităţi de comunicare, atitudine pro-client o atitudine pozitivă, dorinţa de a învăţa lucruri noi, perseverenţă o punctualitate şi meticulozitate o spirit de echipă o cunoașterea avansată a uneia dintre următoarele limbi la nivel avansat: maghiara, engleza, franceza, italiana sau germana o experienţa anterioară într-un call center/ telesales constituie avantaj o cunoştinţe profunde de operare PC (Windows, MS Office) Oferta: o pachet salarial atractiv corelat cu performanţa o candidaţii fără experienţă, dar cu potenţial vor fi ajutaţi să-şi dezvolte abilităţile o oportunitatea de a lucra pentru clienţi renumiţi pe piaţă o şansa de a construi o carieră în domeniul comunicării într-un mediu tânăr şi dinamic o oportunităţi de promovare o training-uri specializate şi suport continuu pentru creşterea profesională

1 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja