Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Studii superioare de specialitate( constituie avantaj calificare ca agent turism) Experienta profesionala Operare PC – pachetul Office Engleza – avansat Foarte bune abilități de comunicare, organizatorice și de negociere Cunoașterea tehnicilor de vânzare aplicabile în turism

Cerinte

Operarea în sistem B2B al companiei Operare sisteme vânzare Tour Operare cu care compania operează (platforme B2B) Actualizarea zilnică a bazei de date cu datele clienților noi și a potențialilor clienți Participarea la târguri turistice în calitate de agent vânzări (acolo unde compania participă cu stand expozițional) Participarea la info trip-urile organizate de către companie sau alți tour-operatori Ofertare și vânzarea pachetelor proprii Ofertarea și vânzarea pachetelor tuturor touroperatorilor cu care compania lucrează Efectuarea de cazări interne, externe, transferuri, rent a car, etc. Vânzare bilete de avion low cost și de linie Vânzare asigurări medicale, de călătorie, storno și asigurările 9695 Planificarea, organizarea și coordonarea programelor turistice interne și externe (excursii, circuite, programe de week-end pentru grupuri sau turiști individuali) Operarea în sistemulul E-Ticketing Vânzare bilete autocar Depunerea tuturor eforturilor necesare în vederea optimizarii relațiilor cu clienții Deservirea clienților corporate conform cu programului stabilit Monitorizarea desfășurării și finalizarea cu succes a contractelor turistice angajate Emierea facturilor din platforma B2B Eliberarea, conform procedurulor de lucru interne, a chitanțelor Închiderea zilnică a operațiunilor financiare efectuate – predarea banilor încasați, întocmirea registrului de casă, etc

3 pozitii disponibile