Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Descrierea postului: • Gestioneaza activitatea de achizitii de materii prime pe familiile alocate, la nivelul Filierei Lemn si Lac. Descrierea companiei Fabrica de mobila care construieste mobilier pentru piata interna si externa din lemn masiv sau panouri, de esenta de stejar si fag, demontabile si de inalta calitate.

Cerinte

Cerinte: • Limba engleza- nivel avansat • Limba franceza- optional • Cauta furnizori de materiale pentru familiile alocate • Contacteaza si mentine relatia directa cu furnizorii; • Pregateste si lanseaza cereri de oferta interne si externe, intretine corespondenta interna si externa (fax, e-mail, telefon) cu furnizorii de materiale din familiile alocate; • Trimite cereri de mostre si analizează cererile de oferte primite din punct de vedere comercial; • Solutioneaza in timp util cererile de materiale; • Analizeaza situatiile de negociere, negociaza si incheie contracte cu furnizorii, tinand cont de urmatoarele criterii: categorii de produse, calitate, cantitate, preturi, coditii de livrare, modalitate si termen de plata etc; • Organizeaza si urmareste prima comanda catre un furnizor nou; • Urmareste achizitionarea materiilor prime si materialelor in colaborare cu serviciul comercial; • Rezolva litigiile cu furnizorii de materiale; • Gestioneaza portofoliul de furnizori in vederea mentinerii si dezvoltarii parteneriatului, stabilirii unor relaţii bune cu furnizorii, pentru rezolvarea în timp util şi în bune condiţii a tuturor problemelor ocazionale; • Cauta si negociaza preturi cat mai competitive pentru cererile de transport primite de la departamentele conexe dar si pentru transporturile zilnice; • Planifica, organizeaza, lanseaza si urmareste transporturile interne si externe; • Propune solutii in vederea atingerii obiectivelor de buget; • Participa la intocmirea actiunilor privind reducerea preturilor; • Evalueaza furnizorii din portofoliu; • Implementeaza planurile de actiune privind reducerea preturilor la materiale; • Realizeaza analize si rapoarte catre superiori; • Participa la sedintele lunare de Achizitii • Prospectarea pietei de profil prin participarea la Targurile si Expozitiile de specialitate ; • Rezolva toate sarcinile trasate de catre seful direct; • Asigura pentru materialele achizitionate furnizori de rezerva; • Asigura contracte comerciale pentru materialele achizitionate; • Propune solutii pentru imbunatatirea materialelor achizitionate (o mai buna optimizare,cost final mai rentabil etc). Bonusuri, beneficii: - Salariu negociabil, tichete de masa, asigurare de accidente si viata; - Oportunitate de a lucra intr-o companie cu capital strain; - Mediu dinamic, acces la programe de instruire si pregatire.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 1 - 2 ani

Limbi straine necesare Engleza, Franceza

1 pozitii disponibile