Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Brașov

Descrierea jobului - Brașov

- Prospecteaza piata /contacteaza clienti potentiali si mentine legatura cu clientii deja existenti; - Prezinta produsele si serviciile firmei in scopul de a convige clientii sa achizitioneze produsele si serviciile promovate; - Detine informatii cu privire la ofertele, detaliile, noutatile tehnice, actiunile de promovare si evolutiile produselor pe care le reprezinta si a pietei nationale / locale ; - Efectueaza prezentari ale produselor promovate cu potentialii clienti; - Furnizeaza clientilor detalii referitoare la preturile produselor si serviciilor, in toate variantele existente si ii consilieaza in alegerea variantei optime; - Negociaza in cadrul licitatiilor, cu clientii strategici. - Incheie Contractul de Vanzare si urmareste buna lui desfasurare. - Urmareste platile efectuate de client, situatia comenzilor, verifica concordanta dintre datele din contract si facturile emise; urmareste derularea acestora pana la livrare/instalare, instiintand Departamentul Logistica si superiorul ierarhic despre eventualele neconcordante aparute; - Intocmeste comanda ferma conform specificatiilor agreate cu clientul, coreleaza cu departamentul Tehnic si departamentul Operational toate ofertele facute clientilor, transmite comanda Departamentului Logistica, urmareste derularea comenzii. - Raportarea periodica a activitatii depuse, conform procedurilor Departamentului de Vanzari.

Cerinte

- Experienta in vanzari -minim 3 ani; - Absolvent de Studii Superioare - de preferat Tehnice/Economice; - Cunostinte solide de operare MS Office ( Word, Excel, PowerPoint); - Permis de conducere categoria B; - Calitati de negociere, comunicare si persuasiune; - Adaptabilitate la schimbare; - Abilitatea de a-si imbunatati performatele personale; - Perseverent si convingator; - Organizare, ascultare activa, focus pe strategie si planificare;

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai