Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SKILLS CONSULTING, agentie de recrutare si selectie de personal, cauta agent servicii client pentru unul din colaboratorii sai specializat in servicii de instalare sisteme de supraveghere video, detecție incendiu, alarme antiefracție si automatizări. Candidatul ideal Ne dorim sa avem in echipa o persoana sociabila, impunatoare, intuitiva, empatica si orientata spre rezultate.

Cerinte

Agentul servicii client trebuie sa aiba in portofoliu: • Experienta in vanzari; • Abilitati manageriale; • Experienta in domeniul sistemelor de alarma si electronie de siguranta; • Permis de conducere categoria B; • Seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitivă, să aibă calităţi psihice necesare (spirit de observaţie, răbdare, viteză de reacţie, capacitate de orientare în spaţiu, capacitate de comunicare etc.); Responsabilitati • Sa cunoasca in detaliu serviciile companiei; • Sa prospecteze piata in vederea extinderii portofoliului de clienti; • Să identifice, sa contacteze prospectii/clientii pentru a le prezenta serviciile companiei telefonic si in mod direct; • Sa raspunda cu promptitudine solicitarilor, sa caute solutii alternative in rezolvarea problemelor; • Sa identifice nevoile clientului; • Să preia comenzile; • Sa propuna de solutii raportate la exigentele clientului: Supraveghere video, Detectie incendiu, Alarme antiefractie, Bariere auto, Automatizari, Cablari structurate, Control acces; • Să stabilească traseul zilnic ȋn funcţie de priorităţile firmei cu gestionarea timpului; • Să acorde consultanţă ȋn functie de serviciu şi de nevoia clientului; • Să se preocupe de elaborarea materialului documentar; • Să întocmească rapoarte; • Să se preocupe de elaborarea oferte tarifare; • Să promoveze serviciile companiei; • Să respecte standardele cu privire la imaginea firmei; • Să se preocupe de planificarea activităţii proprii; • Să participe activ la rezolvarea sarcinilor echipei; • Sa mentina relatiile cu clientii si sa-i fidelizeze. Beneficii: Pachet salarial atractiv; Masina, laptop, telefon; Contract pe perioada nedeterminata: 40h/saptamana.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja