Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Gestionarea portofoliului de clienti existenti din teritoriul alocat; - Dezvoltarea permanenta a portofoliului de clienti; - Consilierea clientilor oferind solutii optime in functie de nevoile fiecaruia; - Mentinerea unei legaturi permanente (fata in fata si prin telefon) atat cu clientii existenti cat si cu clientii potentiali, acordandu-le asistenta necesara cu scopul de a creea relatii durabile, asigurand un nivel ridicat de retentie; - Urmarirea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual si realizarea acestuia.

Cerinte

- Experienta profesionala 5 - 8 ani; - 2 - 3 ani experienta in vanzari directe cu rezultate dovedite in atingerea targetului; - Studii superioare de preferat (studii medii - obligatoriu); - Excelente abilitati de negociere comerciala, comunicare interpersonala, capacitate de coordonare, organizare si planificare a activitatii; - Disponibilitate pentru o activitate preponderent de teren (Bucuresti), 20% birou/ 80% teren; - Dinamism, flexibilitate si perseverenta; - Consilierea clientiilor (prezentarea produselor, prezentarea ofertelor); - Colaboreaza cu ceilalti membri ai echipei; - Elaboreaza rapoarte saptamanale/lunare; - Permis de conducere cat B (experienta minim 2 ani); - Cunostinte de operare PC. BENEFICII: - Salariu fix si bonus pentru realizarea targetelor; - Tichete de masa; - Posibilitati de dezvoltare profesionala; - Munca intr-un domeniu activ, alaturi de o echipa profesionista in care este incurajat spiritul initiativ; - Program de 8 ore (luni-vineri). Obiect de activitate: Comercializare cant de mobila. Depozitul se afla in sectorul 3 (Zona Cora Pantelimon). Candidatii interesati trebuie sa ataseze un CV. Doar persoanele selectate vor fi contactate telefonic pentru interviu.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

Nivel minim de experienta necesara 2 - 3 ani

1 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja