Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SC.CONPHYS.SRL angajaza agent vanzari. Descriere generala a fisei postului agent vanzari: -Deplasarea in zona de responsabilitate, pe rutele optime, atat pentru gasirea unor clienti noi cat si pentru a lua comenzi; - Vanzarea directa a produselor si serviciilor pentru clientii din zona de responsabilitate din perspectiva construirii unor relatii comerciale pe termen lung; - Gestionarea relatiei cu clientul atat din perspectiva vanzarii cat si a incasarii; - Respectarea rutelor optime de vizitare stabilite de catre directorul de marketing precum si planificarea si realizarea unor obiective specifice pentru acestea; - Elaborarea unui plan de afaceri pentru dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii, respectand politica comerciala a companiei; - Realizarea tintelor de vanzari, a parametrilor cantitativi si calitativi transmisi prin schema de bonus sau alte instrumente de lucru si a altor obiective stabilite de directorul de marketing ; - Efectuarea de rapoarte si analize despre activitatea depusa si transmiterea lor la termenele stabilite; - Monitorizarea informatiilor despre concurenta si a modificarilor aparute in activitatea clientilor; Oferta (bonusuri, beneficii) - pachet salarial extrem de atractiv in functie de rezultate; - instruire initiala si periodica facuta de specialisti; - masina , laptop si telefon de serviciu; - oportunitati de promovare; - tichete de masa în funcţie de performanţe; - prima de concediu; - vizita medicala anuala gratuita;

Cerinte

Cerinte - Experienta, min 2 ani, in vanzari/livrari/distributie; - Experienta in deschiderea de piete noi (avantaj); - Abilitati de comunicare adaptive in functie de interlocutor; - Buna orientare, sa cunoasca foarte bine zona alocata; - Bun conducator auto,permis auto categ B; - Abilitati de negociere si vanzare. - Dorinta de a castiga bine, corect, serios, cinstit, responsabil, loial,ordonat, bine organizat; - Prezenta placuta si ingrijita; - Sa utilizeze si sa respecte standardele companiei; - Cunoasterea procedurilor din industria tipografica constituie un avantaj; - Cunostinte PC

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja