Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Beneficii: - Mediu de lucru placut, zona centrala - Echipa unita si activa - Salariu fix, comision din vanzari - Bonus pentru indeplinire target lunar - Traininguri interne si in afara companiei - Posibilitate de crestere in cadrul companiei - Telefon mobil de serviciu Despre companie: Prezenta de peste 10 ani pe piata locala, compania I CAN SEE este unul dintre cei mai mari importatori de sisteme si camere de supraveghere video. I CAN SEE ofera solutii in domeniul supravegherii video atat pentru companii mari, medii si mici, cat si persoanelor fizice, bucurandu-se de un grad mare de recurenta a clientilor datorita calitatii produselor si a serviciilor. In prezent, compania este in crestere, dezvoltand portofoliul de produse comercializate si cautand membri pentru pozitiile inginer sisteme de securitate si expert vanzari. Portofoliu de produse: - sisteme de supraveghere video I CAN SEE - sisteme de alarma - control acces, sisteme de pontaj - automatizari porti - seifuri

Cerinte

- Mentinerea relatiei cu clientii (ofertare, consultanta, suport etc), cat si cu furnizorii si colaboratorii I CAN SEE; - Cunostinte medii/ avansate de limba engleza; - Transmiterea ofertelor actualizate catre clientii alocati si nealocati; - Furnizarea de informatii despre preturile practicate, produsele disponibile, ofertele promotionale catre clienti, la cerere, cat si proactiv; - Oferirea catre clienti a unor servicii de consultanta (telefonic si in showroom) in ceea ce priveste achizitionarea produselor companiei propunandu-le acestora, in colaborare cu departamentul tehnic, cele mai bune solutii; - Preluarea comenzilor primite de la clienti (prin fax / mail / telefonic); - Introducerea in sistem a fiecarei comenzi si operarea / procesarea corespunzatoare acesteia (completarea comenzii, alocarea marfii, organizarea livrarii); - Colaborarea cu specialistii departamentului tehnic, redirectionarea clientilor care solicita informatii de natura tehnica catre persoanele specializate in vederea optimizarii si eficientizarii activitatilor specifice de vanzare; - Mentinerea legaturii cu clientii in ceea ce priveste echipamentele livrate, pentru obtinerea unui feedback permanent si imbunatatirea proceselor din companie; - Atragerea de clienti noi, ca urmare a initiativei si demersurilor proprii; - Mentinerea la zi a "fisei clientului" informarea continua asupra produselor si echipamentelor pe care le distribuie compania; - Interes constant pentru evolutia domeniului: participarea la targuri, expozitii, evenimente specifice domeniului; - Experienta anterioara in vanzari reprezinta un avantaj; - Experienta anterioara in vanzari sisteme de securitate reprezinta un avantaj; - Cunostintele in domeniul tehnic / sisteme de securitate reprezinta un avantaj.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai