Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Agent vanzari mobila, usi si accesorii ptr casa Pentru clientul nostru, companie care activeaza in zona de mobila, usi si accesorii ptr casa, cautam Agent vanzari. RESPONSABILITATI / BENEFICII: Prezentarea produselor si serviciilor in conformitate cu standardele si politica comerciala a companiei; Mentine relatiile cu clientii existenti gestionand toate aspectele care tin de relatia comercială; Identificarea si contactarea potentialilor clienti (estimarea potentialului si bonitatii acestora); Dezvoltarea portofoliului de clienti Vizitarea clientilor conform rutei zilnice - Atingerea numarului de clienti stabilit; Urmareste evolutia vanzarilor- Atingerea target-ului de vanzari alocat; Urmareste incasarea in termenul agreat de companie a contravalorii facturilor; Intocmirea si transmiterea de rapoarte periodice;

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL: Personalitate deschisă, capacitate bună de comunicare, negociere şi relaţionare cu clienţii, capacitate rapidă de decizie, spirit de echipă. Atentie la detalii - capacitatea de a identifica rapid si cu mare acuratete punctele critice; -Analiza - capacitatea de a intelege, sorta si interpreta date; -Spirit comercial -, abilitatea de finalizare a vanzarii; -Orientat spre rezultate; -Conduita proactiva, atitudine pozitiva; -Persoana onesta, responsabila, punctuala, implicata; -Dinamic - disponibilitate pentru un post cu activitate 80 % de teren; Cunostinte de operare MS Office; -disponibilitate pentru un post cu activitate 80 % de teren; Experienta in zona de mobila, usi si accesorii ptr casa (perdele, draperii, gresie, faianta, parchet) constituie avantaj; BENEFICII: Conditii atragatoare de salarizare; Masina de serviciu; Laptop; Telefon mobil; Posibilitati de dezvoltare continua a carierei si de pregatire profesionala.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja