Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Agent vanzari mobila, usi si accesorii ptr casa Pentru clientul nostru, companie care activeaza in zona de mobila, usi si accesorii ptr casa, cautam Agent vanzari. RESPONSABILITATI / BENEFICII: Prezentarea produselor si serviciilor in conformitate cu standardele si politica comerciala a companiei; Mentine relatiile cu clientii existenti gestionand toate aspectele care tin de relatia comercială; Identificarea si contactarea potentialilor clienti (estimarea potentialului si bonitatii acestora); Dezvoltarea portofoliului de clienti Vizitarea clientilor conform rutei zilnice - Atingerea numarului de clienti stabilit; Urmareste evolutia vanzarilor- Atingerea target-ului de vanzari alocat; Urmareste incasarea in termenul agreat de companie a contravalorii facturilor; Intocmirea si transmiterea de rapoarte periodice;

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL: Personalitate deschisă, capacitate bună de comunicare, negociere şi relaţionare cu clienţii, capacitate rapidă de decizie, spirit de echipă. Atentie la detalii - capacitatea de a identifica rapid si cu mare acuratete punctele critice; -Analiza - capacitatea de a intelege, sorta si interpreta date; -Spirit comercial -, abilitatea de finalizare a vanzarii; -Orientat spre rezultate; -Conduita proactiva, atitudine pozitiva; -Persoana onesta, responsabila, punctuala, implicata; -Dinamic - disponibilitate pentru un post cu activitate 80 % de teren; Cunostinte de operare MS Office; -disponibilitate pentru un post cu activitate 80 % de teren; Experienta in zona de mobila, usi si accesorii ptr casa (perdele, draperii, gresie, faianta, parchet) constituie avantaj; BENEFICII: Conditii atragatoare de salarizare; Masina de serviciu; Laptop; Telefon mobil; Posibilitati de dezvoltare continua a carierei si de pregatire profesionala.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai