Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Starjobs Romania recruteaza pentru clientul sau, companie multinationala, care produce si distribuie furaje, cereale, premixuri si concentrate : Agenti de vanzari Responsabilitati: -Prezentarea si vanzarea produselor firmei; -Promovarea imaginii firmei si a produselor comercializate; -Preluarea comenzilor primite de la clienti; -Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti, atragerea de clienti noi ca urmare a initiativei si demersurilor proprii,precum si negocierea conditiilor comerciale; - Planifica abordarea clientilor/intalnirile/identificarea nevoilor clientilor/prezentarile de produse/finalizarea contractelor/solutionarea constructiva a obiectiunilor -Intocmirea si actualizarea fisei clientului; -Acordarea de consultanta clientilor cu privire la produsele comercializate; -Monitorizarea platilor facute de clienti; -Raportarea activitatii conform normelor interne ale companiei.

Cerinte

Cerinte - Cunoasterea limbii maghiare - obligatoriu - Cunostinte de limba engleza - Studii medii sau superioare in domeniul agronomiei sau medicinei veterinare - Experienta in vanzari de min 2-3 ani - Permis de conducere categ. B - Abilitati de planificare si organizare a activitatilor ce urmeaza a fi desfasurate - Excelente abilitati de comunicare si interrelationare personala, organizat, spirit de initiativa, analitic, flexibil, adaptabil, capacitate de lucru in echipa, bun negociator. - Abilitati de utilizare a calculatorului - Disponibilitate de a calatori in tara Beneficii Oferite Compania ofera cunostinte solide in cadrul sesiunilor de training asigurate la inceputul acestui job, cat si independenta in executarea responsabilitatilor teritoriale; salariu motivant, tichete de masa, autoturism, laptop si telefon mobil

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja