Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Plecari in Germania pentru muncitori (femei )sezonieri agricoli,pentru munca manuala in hala ,solar si pe camp la recoltat,sortat ,ambalat si etichetat legume -fructe .Se lucreaza pe baza de contract de munca German pe perioada de 3 luni-care se incheie in Germania -cu respectarea legislatiei munci ca muncitor sezonier din aceasta tara cu plata taxelor si impozitelor aferente in Germania .Muncitorii sezonieri conform legislatiei Germane pot lucra intr-un an calendaristic maxim 6 luni/an ,dar nu mai mult de 3 luni in aceiasi locatie .Se prefera femei cu varsta 18-50 ani ,persoane casnice ,studenti ,pensionari sau persoane aflate in concediu fara plata .Acestia trebuie sa obtina de la autoritatile Romanesti doua documente fara de care nu pot lucra ca sezonier si anume ; -Chestionar pentru constatarea obligativitatii de asigurare /eliberarii de asigurare a muncitorilor sezonieri romani care se semneaza si stampileaza la primaria locala de unde aplicatul isi are domiciliul si care se inmaneaza de SC JOBS BUSINESS ETALON ART COMPANY SRL-TG-JIU. -Adeverinta de negatie de la C.N.P.A.S.(NEGATIVBESCHEINGUNG) se ridica de la C.N.P.A.S.(CASA JUDETEANA DE PENSII ) din judetul de care muncitorul apartine . Se plateste 8,60 euro brut /ora/lucrata -timp de 50-70 ore pe saptamana- salariu net fiind de 5-5,20 euro/ora dupa ce se scade impozitul ,asigurarea medicala si cazarea . Programul de lucru 10-12 ore pe zi . Cazarea va fi asigurata de angajator .Hrana va fi asigurata de muncitor.Zilnic se pot face cumparaturi la supermarketurile din zona :LIDL, NETTO , SBK -care au preturi sub cele din Romania.

Cerinte

Transportul de la locul de cazare la locul de munca si retur revine in sarcina angajatorului . Transportul Romania-Germania si retur revine in sarcina muncitorului . FIecare muncitor va semna si va lua cu el la plecare oferta de munca a agentiei Germane . Agentia de munca Germana percepe un comision de 150 euro care se retine din salariu . Agentia din Tg-Jiu percepe o taxa de 250 lei care se achita in momentul plecarii in Germania si pentru care se elibereaza documente fiscale aferente acestei sume . Trimiteti cv la adresa de email :

10 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai