Detalii loc de munca

Descrierea jobului

S.C. Magistra - Consiliere și Despăgubire pentru Persoane Vătămate este o firmă cu capital autohton, nou înființată, care își desfășoară activitatea în domeniul de consiliere gratuită a persoanelor vătămate/urmașilor persoanelor decedate ca urmare a evenimentelor rutiere nedorite/malpraxis-ului medical și care are ca principal scop obținerea de despăgubiri cât mai mari valoric, cât mai juste, de la societățile de asigurare (în baza poliței obligatorii RCA/de asigurari pentru malpraxis), folosind legislația în vigoare în acest sens in cazul acestor persoane. Magistra CDPV își propune să obțină despăgubiri cât mai mari valoric în numele persoanelor vătămate/urmașilor persoanelor decedate ca urmare a evenimentelor rutiere nedorite/malpraxis-ului medical, atât prin negociere, mediere cât și în instanță dacă este cazul. Toate cheltuielile în legătură cu această activitate vor fi suportate,initial, de S.C. Magistra CDPV, inclusiv plata taxelor de timbru - în concordanță cu prevederile din Contractul în vederea obținerii de despăgubiri încheiat între S.C. Magistra CDPV și persoana vătămată/succesorii persoanelor decedate ca urmare a unui accident rutier/caz de malpraxis, după semnarea acestuia. În cazul în care Magistra CDPV nu obține despăgubirea, Clientul nu are nimic de plată. Doar în cazul în care va fi obținută despăgubirea, S.C.Magistra CDPV, prin intermediul contractului de despăgubire încheiat cu persoana vătămată/succesorii persoanelor decedate, își rezervă dreptul unui comision de … - cu TVA, din valoarea de despăgubire. Sumele obtinute pe aceasta cale, de S.C. Magistra CDPV SRL vor fi folosite cu precadere, la deschiderea de centre de excelenta in toata tara, centre specializate in recuperari pentru persoanele vatamate ca urmare a producerii unor accidente rutiere si la care vor avea acces, in primul rand, persoanele cu venituri mici si foarte mici care nu-si pot permite astfel de servicii, in conditii normale. Aceste centre vor fi coordonate de persoane care au avut de suferit ca urmare a unor astfel de accidente rutiere si care au propria experienta in legatura cu lipsa unor astfel de centre de recuperare cu dotari de ultima ora si cu personal calificat in domeniu. Toate persoanele vătămate/părinții-tutorii minorilor vătămați /urmașii persoanelor decedate beneficiaza de consultanță gratuită din partea S.C. Magistra CDPV chiar dacă nu semnează un contract de despagubire cu aceasta. S.C. Magistra CDPV va încerca să obțină daune materiale pentru persoanele vătămate/urmașii persoanelor decedate, atat pentru problemele de sănătate și urmările în timp a acestora cât și pentru pierderile bănești suferite direct de la respectivul accident/caz de malpraxis cum ar fi: diminuarea / pierderea veniturilor, recuperarea tuturor cheltuielilor care au fost efectuate în legătură cu cazul, imposibilitatea acestora de a mai putea susține financiar familia, proiectele privind educația copiilor, daune direct proporționale cu chinurile fizice / psihice suferite. Daunele materiale sunt reprezentate de un cumul al: costurilor pentru tratamente, îngrijiri medicale/recuperări, venituri mai mici/ pierdute în perioada de convalescență, rentă pe toată durata vieții active profesional în cazul pierderii totale/parțiale a capacității de muncă, sume compensatorii privind costurile tratamentelor pe o perioadă mai lungă/permanentă de timp,contravaloarea lucrurilor personale distruse în timpul accidentului, sume pentru educația copiilor, despăgubiri pentru traumele fizice/psihice suferite,... Cei pe care putem să-i reprezentăm cu brio pot fi: pietonii, bicicliștii, motocicliștii, implicați în accidente rutiere cauzate de alte persoane participante la trafic, conducătorii vehiculelor-care nu sunt vinovați de producerea accidentului, pasagerii-atât cei din vehicolul lovit cât și cei din vehicolul care a produs accidentul, chiar dacă nu purtau centura de siguranță sau casca de protecție acolo unde era cazul, în cazul persoanelor decedate, oricarui membru al familiei sot/soție, copii, nepoți, frați/surori, oricărei persoane care poate dovedi că a avut o legatura mai deosebită cu decedatul( l-a îngrijit, au locuit impreuna,…) , persoanele vătămate în urma unor accidente rutiere petrecute în UE chiar dacă societățile de asigurări sunt străine, persoanele lezate in caz de malpraxis . Pentru a putea să obținem despăgubiri, cazurile nu trebuiesc să se fi petrecut de mai mult de 3 (trei) ani sau de la ultima notificare / corespondența în legătură cu accidental/cazul de malpraxis să nu fi trecut mai mult de 3 (trei) ani. Pentru obținerea de despăgubiri, S.C. Magistra CDPV se va îndrepta doar împotriva firmei de asigurări care a eliberat: RCA-ul vehicolului care a produs accidentul rutier/ asigurarea privind malpraxisul medical.

Cerinte

Colaborarea cu agenții de intermediere. Cei care doresc să colaboreze cu S.C. Magistra - Consiliere și Despăgubire pentru Persoane Vătămate ca Agenți de intermedieri, pe baza unui comision variabil obținut la finalizarea cazului, indiferent de pregătirea pe care o au, de studii, de calificările lor, de vârstă, de religia de care aparțin, de sex, dacă aparțin unei minorități, indiferent de locul de reședința sau dacă au dizabilități, vor fi pregătiți în cadrul firmei, după care, în cazul în care-și doresc, vor semna, în cunoștiință de cauza, un contract de colaborare în acest sens. Agentul de intermediere poate fi persoană fizică, persoană fizică autorizată sau persoană juridică. S.C. Magistra CDPV asigură cursuri de inițiere și perfecționare la distanta, pentru fiecare agent. Agentul de intermediere are acces permanent la informațiile cazurilor sale, în timp real, în baza unei parole individuale. Nu poate fi agent de intermediere persoana care lucreaza cu baze de date personale. Nu există program de lucru, șefi sau subalterni, termene de respectat. Poate avea și un alt job/uri în același timp. Colaborarea este bazată pe sistemul de comisionare individual sau în sistemul MLM. În cazul în care doriți să adoptați varianta MLM, vă subliniem faptul că dacă MLM-ul este mai dezvoltat pe orizontală, rezultatele vă vor oferi satisfacții materiale tot mai consistente. Sumele obținute sunt direct proporționale cu ritmul fiecăruia dintre agenți. Totul depinde de rapiditatea și eficacitatea activității personale. Cu cât posibilul client este găsit mai repede, față de momentul producerii accidentului, cu atât mai mult vor crește șansele unei posibile colaborări fructuoase între agent și partea vătămată în accident: consilierea va impiedica comiterea unor erori în vederea obținerii de daune materiale, va pregăti în amănunt ceea ce trebuie să facă partea vătămată în condițiile nou create, evitându-se în acest mod, greșelile care ar putea surveni ca urmare a necunoașterii legislației, lucru care ar putea compromite total/parțial șansele de obținere a daunelor materiale. Activitatea agenților este una de teren, pentru căutarea clienților, consilierea gratuită a acestora și semnarea împreună cu aceștia a contractului de despăgubire . Rolul agentului de intermediere se termină, de principiu, în momentul în care S.C. Magistra CDPV acceptă cazul.

100 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja