Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Firma Medipe Sp. z o.o. specializată în angajarea de personal medical și de îngrijire pentru muncă în Germania angajează: Îngrijitoare Varstnica Aichach 12.12 Beneficii: 1. NU PERCEPEM COMISIOANE !!! 2. Contract legal 3. Salariu atractiv și posibilitatea de a obține prime atractive pentru: a. munca în timpul sărbătorilor ( 150 € net prima de Craciun si Anul Nou) b. recomandarea unei îngrijitoare c. recomandarea unei familii 4. Asigurare socială şi medicală 5. Cazare şi masă asigurată 6. Decontarea cheltuielilor cu deplasarea Cautam ingrijitoare pentru o doamna , care nu demult a avut o operatie la copasa si are probleme cu inghititul.Nu are probleme cu orientarea in timp si spatiu si nici cu comunicarea. Se deplaseaza singura sau cu ajutorul cadrului rolator .Are nevoie de ajutor in timpul mancatului.Cateodata se trezeste noaptea pentru a merge la toaleta. În sarcinile îngrijitoarei în afară de îngrijirea cu toată inima a pacientei intra: Ajutorul pacientei în timpul dusului și igienei corporale .Curățenia în casă , pregătirea meselor , cumpărăturile, spălatul hainelor si călcatul acestora. Ajutorul pacientei la îmbrăcat , dezbrăcat , mancat, acompaniamentul la medic , plimbări , organizarea timpului liber pentru pacienta. Persoanele interesate sunt rugate să se contacteze prin e-mail pe numărul de telefon , pe skype:medipe.romania sau messenger ID:mediperomania;Facebook Medipe S.R.L

Cerinte

Cerinţe: 1. Limba germană la nivel B1 (Obligatoriu) 2. Experienţă îngrijire persoane vârstnice 3. Persoană înţelegătoare, răbdătoare şi prietenoasă 4. Apt de muncă 5. Permis de conducere (nu este obligatoriu)

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja
Festivalul economiei germane