Detalii loc de munca

Descrierea jobului

 sa pregateasca meniul;  sa comande, sa testeze, sa receptioneze si sa depoziteze ingredientele alimentare;  sa pregateasca mancarea in conformitate cu retetele si formulele date (care includ calcularea cantitatiilor necesare de materiale specifice pentru restaurant;  pregatirea mai multor feluri de mancare in acelasi timp, in functie si in ordinea comenzilor;  sa aranjeze si sa decoreze mancarea inainte de a fi servita pe farfurii, boluri, platouri dupa cum cere fiecare fel de mancare preparat.;  sa pregateasca si sa aranjeze mancarea pentru diete speciale;  sa coopereze la intretinerea ustensilelor de bucatarie si a echipamentului;  indeplinirea altor sarcini curente atribuite de catre superiorul direct, in concordanta cu necesitatile imediate ale unitatii.  sa tina cont de perisabilitate, termenul de garantie, de modul in care urmeaza sa fie folosite ingredientele;  face prelucrarile preliminare gatitului - sorteaza, curata, spala, divizeaza si mai apoi gateste - fierbe, frige, coace, prajeste.

Cerinte

- fluent in English - 2 years experience sa pregateasca mancarea in conformitate cu retetele si formulele date (care includ calcularea cantitatiilor necesare de materiale specifice pentru restaurant;  pregatirea mai multor feluri de mancare in acelasi timp, in functie si in ordinea comenzilor;  sa aranjeze si sa decoreze mancarea inainte de a fi servita pe farfurii, boluri, platouri dupa cum cere fiecare fel de mancare preparat.;  sa pregateasca si sa aranjeze mancarea pentru diete speciale;  sa coopereze la intretinerea ustensilelor de bucatarie si a echipamentului;  indeplinirea altor sarcini curente atribuite de catre superiorul direct, in concordanta cu necesitatile imediate ale unitatii.  sa tina cont de perisabilitate, termenul de garantie, de modul in care urmeaza sa fie folosite ingredientele;  face prelucrarile preliminare gatitului - sorteaza, curata, spala, divizeaza si mai apoi gateste - fierbe, frige, coace, prajeste.

3 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja