Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SC Infomunca SRL recruteaza asistenti bucatari cu experienta pentru hotelurile partenere din Cipru. Se lucreaza de Marti pana Duminica, 10 ore pe zi cu pauze de masa. Ziua libera este luni. Salariul este de 650 de euro net /luna. Angajatorul asigura cazare si masa GRATUIT! Pentru aceasta oferta se solicita comision inainte de plecare!

Cerinte

Se solicita experienta in domeniu. Asigură implementarea şi menţinerea standardelor de păstrare şi depozitare a produselor, semipreparatelor şi preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare în vigoare. Participă la determinarea necesarului de materii prime de comandat şi la realizarea comenzilor de aprovizionare; Preia comenzile de la clienţi şi asigură servirea acestora; Debarasează şi asigură curăţenia bucătăriei; Participă activ la întreţinerea ustensilelor de bucătarie şi a echipamentului din dotare; Ţine cont de perisabilitate, termenul de garanţie, de modul în care urmează să fie folosite ingredientele; Face prelucrările preliminare gătitului - sortează, curăţă, spală, divizează şi mai apoi găteşte - fierbe, frige, coace, prăjeşte; Îndeplineşte şi alte sarcini curente atribuite de către superiorul direct, în concordanţă cu necesităţile imediate ale unităţii.

10 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja