Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Rezumat Job Cautam o persoana joviala, pasionata de acest domeniu, sa ne ajute in prepararea unor deserturi delicioase. Ajutorul de patiser da o mana de ajutor patiserului/cofetarului la gatit si este in principal responsabil de pregatirea si portionarea ingredientelor precum si de mentinerea echipamentelor/ustensilelor in stare functionala. De asemenea acesta poate finaliza singur o reteta simpla sub indrumare.

Cerinte

Roluri si responsabilitati: -asigura asistenta in prepararea prajiturilor -poate finaliza o reteta inceputa de patiser -asigura ustensilele necesare patiserului - participa la asamblarea si ornarea preparatelor -verifica retetele, cantarind si masurand diferitele ingrediente -respecta normele de consum a materiei prime si dozarea produselor -asigura un mediu de lucru sigur si sanatos prin: curatarea zonei de lucru, a echipamentelor si a ustensilelor; selectarea si eliminarea resturilor; urmarea cu strictete a regulilor si procedurilor sanitare; respectarea reglementarilor legale -se asigura ca materia prima si produsele realizate sunt conforme din punct de vedere cantitativ si calitativ Candidatul ideal are: -dorinta de a invata lucruri noi -posibilitatea de a sta in picioare pana la 8 ore -experienta in acest domeniu (reprezinta un avantaj) Beneficii: -masa asigurata -salariu atractiv -mediu de lucru prietenos si energic Program: -de luni pana vineri de la 06:00 la 14:00

Restrictii

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai