Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Stabilirea parametrilor esantionului; - Realizarea schemei de ponderare; - Programarea chestionarelor in platforma proprie; - Traducere si adaptare chestionare; - Controlul logic al raspunsurilor conform specificatiilor din chestionar; - Validarea curatarii si corectarea erorilor de curatare; - Identificarea erorilor legate de culegerea datelor si transmiterea lor catre PM; - Calcularea ponderilor si realizarea variabilei de ponderare; - Codificarea raspunsurilor deschise in categorii; - Prelucrarea finala a datelor (descriptives, crosstabs); - Realizarea testelor statistice (de medii, de asociere, corelatii); - Verificarea rezultatului prelucrarii; - Realizarea raportului de cercetare pe baza tabelelor si testelor.

Cerinte

- Absolvent sau student in ani terminali la Cibernetica, Marketing, Sociologie, Statistica, Matematica sau Informatica; - Cunostinte solide de Microsoft Excel si SPSS; - Gandire logica, spirit analitic, atentie la detalii, inclinatie spre lucrul cu cifre; - Experienta de min. 1 an intr-o agentie de cercetare (se accepta si 6 luni in cazul in care candidatul se potriveste cu toate celelalte cerinte); - Cunostinte solide limba engleza.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja