Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Analist de afaceri pentru compania TELEKOM Romania Pentru compania TELEKOM Romania, recrutam Analist de afaceri, pentru locatia Bucuresti. Locatia postului: Sector 6 (zona Sema Park), Bucuresti Norma de lucru: Exclusiv Full time Program de lucru: L-V, in intervalul orar 9:00 – 17:00 Pachetul financiar include: parte fixa motivanta si bonuri de masa Obiective de performanta: -Livrarea la timp a rapoartelor -Acuratetea rapoartelor livrate -Numarul si calitatea solutiilor de optimizare recomandate in urma analizelor efectuate pentru imbunatatirea activitatii de colectare -Livrarea sesiunilor de instruire conform criteriilor agreate. Rolul postului: Ofera suport pentru echipa de colectare debite, prin realizarea de rapoarte si analize, astfel incat activitatea acestui departament sa fie cat mai eficienta. Detaliere responsabilitati: -Defineste si efectueaza analize specifice procesului de colectare, descrieri de procese si fluxuri de lucru. -Analizeaza sistemul de colectare cu scopul de a rezolva posibile conflicte intre conditiile setate in cadrul acestuia si de a optimiza impactul asupra obiectivelor de colectare. -Comunica si colaboreaza proactiv cu clientii interni si externi pentru a realiza analizele solicitate si a obtine informatiile si cerintele tehnice necesare. -Elaboreaza rapoarte si analize lunare si face recomandari de imbunatatire a activitatii echipei de colectare. -Analizeaza si evalueaza date/indicatori aferenti procesului de colectare, face recomandari pentru imbunatatirea procesului si implementeaza/ofera sprijin pentru implementarea masurilor de optimizare necesare. -Intocmeste rapoarte/analiza complexe relationate de aria de colectare debite, in mod regulat sau la cerere; intocmeste grafice si tabele pentru prezentari sau includere in rapoarte, analizeaza evolutia parametrilor si o semnaleaza managementului. -Dezvolta specificatii ale cerintelor de business; serveste drept punct de legatura intre clientii interni si externi. -Analizeaza si editeaza cerinte, specificatii, procese si recomandari in legatura cu solutiile propuse. -Se asigura ca problemele aparute in derularea unui proiect sunt identificate, urmarite, raportate si rezolvate in mod oportun. -Participa activ la implementarea proiectelor, se asigura ca toate detaliile acestora sunt indeplinite, contribuie cu idei noi la realizarea proiectelor si se informeaza in permanenta asupra evolutiei acesora; comunica clar si concis etapele proiectului, tuturor factorilor interesati din cadrul companiei. -Se asigura ca toate situatiile speciale raportate de diferite persoane sunt raportate imediat conform ierarhiei stabilite.

Cerinte

Profilul candidatului trebuie sa includa: -Cel putin 1 an intru-un mediu expus analizelor proceselor de afaceri si de date (dezvoltarea afacerilor/proceselor). -Cel putin 1 an expunere la domeniul evaluare credit risc/control Credit Risc/colectare debite/servicii client. -Expunerea la industria telecomunicatiilor reprezinta un avantaj -Implicarea/managementul proiectelor reprezinta un avantaj. Cunostinte si deprinderi: -Cunoasterea regulilor gramaticii limbii romane. -Cunostinte tehnice generale despre domeniul companiei, cunostinte despre modul de utilizare si functionare a serviciilor oferite de companie. -Bune cunostinte de operare PC-pachetul MS Office -Cunoasterea SQL reprezinta un avantaj. Abilitati: -Facilitati de exprimare verbala si scrisa -Abilitati de prezentare, planificare si organizare. -Excelente abilitati interpersonale si de comunicare (la nivel de management). -Spirit de echipa, seriozitate, punctualitate -Capacitate de focalizare pe detalii -Capacitate de identificare si rezolvare de probleme; -Rigurozitate in indeplinirea atributiilor de munca -Disponibilitate de invatare continua si intr-un timp scurt -Cunostinte despre produsele si serviciile TELEKOM ROMANIA COMMUNICATIONS -Rezistenta la lucru in conditii de stres -Disponibilitate de invatare continua si intr-un timp scurt

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja