Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Ce este un analist financiar? Analistul financiar este un specialist care supravegheaza si evalueaza piata financiara valutara, actiunile si partile sociale, bonurile de trezorerie si orice alta activitate financiara a unei companii, pentru intocmirea unui raport ulterior legat de "sanatatea financiara" a respectivei companii. Din raportul sau se poate afla ulterior capacitatea acelei companii de a fi "solvabile" pe piata financiara, capacitatea sau incapacitatea ei de a-si plati la timp imprumuturile contractate, feedback-urile primate d ela clientii cu care respective companie a avut contracte de-a lungul timpului.

Cerinte

Studii superioare economice de specialitate  Utilizare Excel  Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat  Inițiativă în sensul propunerii de soluții pentru eficientiazrea instrumentelor de management folosite în companie  Persoană pragmatică, practică, orientată către rezultate  Fire responsabilă, conștientă de importanța și rolul specific postului  Capacitate de organizare, planificare  Putere de muncă, persoana pozitivă, sociabilă, dornică să învețe, orientată către îmbunătățire și formare profesională continuă  Spirit analitic, meticulozitate, rigoare  Cunoștințe privind formarea prețurilor constituie un avantaj

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai