Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti; - Realizarea obiectivelor din vanzari lunare si anuale prin administrarea zonei arondate; - Identificarea nevoilor clientilor si prezentarea solutiilor optime; - Preluarea comenzilor si incheierea de noi contracte; - Negocierea termenelor si modalitatilor de plata conform politicii comerciale; - Incasarea debitelor in termenele contractuale; - Mediatizarea ofertei - vanzarea intregii game de produse a companiei; - Identificarea oportunitatilor de dezvoltare de noi produse; - Prospectarea, analiza si intrepretarea informatiilor din piata; - Mentinerea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei; - Mentinerea legaturii cu celelalte departamente pentru finalizarea comenzilor. Ce oferim: Salar fix, Salar variabil pe baza unor indicatori de performanta, Masina, telefon, Dezvoltare in domeniul vanzarilor, Posibilitate de promovare in cadrul firmei.

Cerinte

- capacitate si responsabilitate in luarea deciziilor; - abilităţi comunicare-negociere, abilitati de vanzare, orientare catre clienti. - dinamism, optimism, persoana motivata, orientata spre rezultate; - cunostinte bune de operare PC - permis auto categoria B - experienta in vanzari de minim 1 an constituie un avantaj; - fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fostii clienti, angajatori.

1 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja