Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Recrutăm Şef Contabil pentru clientul nostru care activează în domeniul Construcţiilor Civile şi Industriale, fiind lider pe piaţa din Maramureş pe acest segment de piaţă. Responsabilităţi : organizează, îndrumă, conduce, controlează şi răspunde de desfaşurarea în mod eficient a activităţilor financiar-contabile a societăţii, în conformitate cu dispoziţiile legale în vigoare; organizează şi coordonează controlul financiar preventiv; răspunde de stabilirea corecta a documentelor care se întocmesc şi de circuitul lor în cadrul societăţii; asigură şi răspunde de îndeplinirea la termen a obligaţiilor societăţii faţă de bugetul statului şi terţi, în conformitate cu dispoziţiile legale in vigoare; urmăreşte înregistrarea şi plata facturilor de la furnizori, a avansurilor plătite; calculează şi înregistrează în contabilitate impozitul pe profit al societăţii; ţine evidenţa contabilă a debitorilor şi creditorilor societăţii; verifică extrasele de cont bancare; întocmeşte situaţiile fiscale, declaraţiile fiscale şi registrele fiscale ale societăţii; întocmeşte situaţiile statistice periodice obligatorii pentru Institutul Naţional de Statistică; ţine evidenţa contabilă a cheltuielilor şi veniturilor societăţii; efectuează analiza financiar – contabilă; întocmeşte bilantul contabil al societăţii cu anexele aferente. Avantaje mediu de lucru plăcut; salariu motivant; posibilitatea de a lucra într-o companie lider pe piaţa de activitate.

Cerinte

minim 5 ani de experienţă în funcţia de contabil şef; permisde conducere, categoria B; studii superioare în domeniul economic constituie un avantaj - experienţa într-o societate cu obiect de activitate de construcţii civile şi industriale; nu e obligatoriu atestatul de expert contabil.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai