Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

SANEX S.A., de peste 45 de ani pe piata, lider in productia de placi ceramice, cu sediul in Cluj-Napoca, membra a Grupului austriac Lasselsberger, isi mareste echipa: suntem in cautarea unui coleg Inginer Automatist / Electronist – Junior.  Daca esti: Absolvent de studii superioare - profil automatizari industriale / electronica / electric;  Daca ai: • Ai abilitati depanare defecte de automatizari si electrice (citire + interpretare scheme electrice); • Experienta in domeniu industrial - constituie avantaj; • Cunostinte STEP 7 , WinCC, Convertizoare de frecventa – constituie avantaj • Cunostinte bune de limba engleza; • Cunostinte de operare MS Office; • Disponibilitate pentru a lucra in schimburi; • Capacitate de lucru individual si in echipa; • Dorinta de dezvoltare profesionala; Te asteptam in echipa noastra!  Ce este nevoie sa faci? • Verificarea sistematica a utilajele si PLC-urile din automatizarile existente in sectiile de productie in vederea identificarii anomaliilor in functionare; • Diagnosticarea si interventia in vederea remedierii defectiunilor constatate la echipamentele electronice; • Mentenanta preventiva si corectiva, precum si operatiunile de testare la toate echipamentele si instalatiile din sectiile de productie; • Efectuarea reglajelor atunci cand ti se semnaleaza necesitatea acestor operatii; • Propuneri in vederea aprovizionarii piesele de schimb pentru instalatiile de automatizare; • Propui solutii de imbunatatire a functionarii echipamentelor; • Mentinerea istoricul lucrarilor de reparatii; • Consemnarea in documentele specifice toate modificarile software executate pe fiecare PLC.  Ce iti oferim? • Pachet salarial competitiv; • Mediu de lucru placut si prietenos; • Posibilitatea de dezvoltare profesionala si personala; • Sansa unei cariere de viitor.

Cerinte

• Ai abilitati depanare defecte de automatizari si electrice (citire + interpretare scheme electrice); • Experienta in domeniu industrial - constituie avantaj; • Cunostinte STEP 7 , WinCC, Convertizoare de frecventa – constituie avantaj • Cunostinte bune de limba engleza; • Cunostinte de operare MS Office; • Disponibilitate pentru a lucra in schimburi; • Capacitate de lucru individual si in echipa; • Dorinta de dezvoltare profesionala;

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja