Detalii loc de munca - Italia

Descrierea jobului - Italia

Bucatari, ajutor de bucatar, pizzeri, cameriste, ospatari, barmani, receptioneri Responsabilităţi • Pregatirea preparatelor conform standardelor si retetelor hotelului (bucatar; ajutor bucatar) • Asigură curățenia în bucătărie si in sala (bucatar; ajutor bucatar; ospatar) • Sa curete camerele, holurile si alte incaperi, manual sau folosind echipament de curatenie (camerista) • Cunoasterea meniului astfel incat sa poata oferi in orice situatie informatii cu privire la felurile de mancare si bauturi (ospatar) • Activitatea de deservire a barului (barman) • Prepararea pizzei si coacerea acesteia (pizzar) • Preluarea si inregistrarea rezervarilor de la clienti (receptioner) • Intocmirea actelor necesare cazarii clientilor (receptioner) Beneficii • Se ofera salariu motivant • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu placut • Se ofera cazare si masa in incinta hotelului

Cerinte

• Limba italiană la nivel conversațional • Bine organizat, responsabil, sociabil, comunicativ, punctual • Amabilitate, promptitudine si corectitudine in relatiile cu clientii • Limba engleza - constituie un avantaj • Sa pastreze permanent ordinea si curatenia la locul de munca • Cunostinte de operare calculator (Windows, Microsoft Office)-prezinta avantaj pentru postul de receptioner • Experienta de minim 1 an in domeniul hotelier

40 pozitii disponibile 22 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai