Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Societate franceza in Romania, specializata in domeniul Logistica, cauta pentru clientul sau francez instalat in partea de vest a Bucurestiului (6-7 km de la statia de metrou Pacii): PICKER/PREPARATOR DE COMANDA, care va avea urmatoarele sarcini : - In cadrul unei platforme logistice sau depozit, participa la toate activitatile de pregatire si expediere a comenzilor - Organizeaza circuitul de pregatire a comenzilor - Scaneaza pachetele pe palet cu ajutorul unui scaner si pregateste documentele aferente (bonuri de expeditie etc.) - Controleaza daca produsele pregatite corespund bonului de comanda (referinta, cantitatea, calitatea, starea produselor, igiena etc.) - Verifica starea coletelor expediate - Alege cea mai buna dispunere a produselor pe palet sau pe alt tip de suport (cutii de carton) - Ambaleaza ansamblul produselor continute in bonul de comanda pentru transport, urmand procedurile stabilite - Realizarea diferitelor activitati de manipulare a marfurilor - Semnalarea catre superiorul ierarhic a dificultatilor sau a problemelor intalnite Pentru o buna derulare a activitatii, preparatorul de comanda trebuie sa fie o persoana autonoma, capabila sa ia decizii, sa organizeze si sa planifice activitati. Se ofera: - transport GRATUIT din oras (Metrou Pacii) si localitati din judetele Arges, Dambovita, Giurgiu, Teleorman (7 trasee) - pachet salarial fix + BONUS de performanta - bonuri de masa - contract de munca legal - formare la locul de munca Daca meseria de lucrator in domeniul logistic va intereseaza (persoanele fara experienta sunt binevenite), nu ezitati sa ne contactati.

Cerinte

Se cer : - Spirit de initiativa - Capacitatea de a lucra in echipa - Respect a indicatiilor primite Lucratorul trebuie sa stie sa citeasca, sa scrie si sa socoteasca (operatiuni elementare).

40 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai