Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Intocmeste oferte comerciale si le comunica clientilor si potentialilor clienti pe e-mail sau telefon; Acorda asistenta clientilor, potentialilor clienti, precum si reprezentantilor comerciali ai firmei. Tine legatura cu clientii din portofoliul firmei; Intocmeste si actualizeaza baza de date; Primirea si urmarirea livrarii comenzilor Participa la sedintele de vanzari; Participa la activitati de marketing Gestionarea corespondentei cu clientii companiei; Intocmeste diverse rapoarte de vanzari. Ce oferim: Salar fix, Salar variabil pe baza unor indicatori de performanta, Dezvoltare in domeniul vanzarilor, Posibilitate de promovare in cadrul firmei.

Cerinte

- Experienta in ofertare/vanzari minim 1 an; - Experienta in vanzari materiale de constructii (constituie un avantaj); - Cunostinte bune de operare PC: Word, Excel, Internet, etc; - Orientare spre atingerea obiectivelor, atitudine profesionala; - Persoana dinamica, organizata, atenta la detalii si rezistenta la stress - Bune abilitati de comunicare, planificare, relationare si negociere; - Initiativa, spirit de echipa - Seriozitate; - Abilitati comerciale; - Capacitate de organizare si planificare a sarcinilor si prioritatilor; - Cunoasterea limbii maghiare (constituie un avantaj). - Persoana atenta la detalii, proactiva. - Domiciliul stabil in Baia Mare;

1 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja