Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Profilul dumneavoastra - formare profesionala ca asistent de laborator de fizica, inginer electrician / sau mecatronist - experiență in meseria de calibrare - constituie avantaj experienta metrologica - orientare catre servicii clienti - competente solide a limbii engleze si germana - operare PC foarte bune - nivel ridicat de fiabilitate si initiativă Va oferim: Contract de munca german, fara percepere de comision din partea angajatului, cu apartenenta la sistemul asigurarilor de sanatate germane Asteptam CV-ul Dvs.

Cerinte

Sarcini: - punerea in aplicare a masurarii testelor de calibrare echipamente si masini in laboratorul nostru acreditat (DAkkS) - Reglare de aparate de masura si testare - crearea de certificate si de verificare a plauzibilitatii si de calitate - Suport tehnic pentru clienti - Respectarea standardelor și orientarilor relevante

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

Nivel minim de experienta necesara 1 - 2 ani

Limbi straine necesare Engleza, Germana

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja