Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descierea companiei Penti: Penti Çorap Sanayi ve Ticaret A.Ş. founded at 1950 in İstanbul. Penti is the leading hoisery brand in Turkey with more than 40% market share. - Annual 80.000.000 pairs pruduction - Fully integrated production starting from yarn and ending up at the retail store. Products: - Hosiery - Homewear - Lengerie - Beachwear Stores: - 280 stores at the most prestigious shopping malls and streets. - In line with the consumer's expectations every week renewed product portofolio'- Average surface 80m2. - Beyond Turkey, 104 stores in 25 countries. Brand Attributes: Socially responsible versatile innovative young and dynamic trendsetter reliable leader brand. Responsabilitati : Angajam 4 fete pentru magazinul din centrul comercial Shopping City din calea Sagului. - consiliaza clientii in alegerea produselor, cu initiativa, prin recomandari individualizate - indeplineste planul de vanzari, in conformitate cu standardele de calitate ale companiei - promoveaza produsele, serviciile si ofertele companiei si participa direct la fidelizarea clientilor - desfasoara activitati de gestionare a marfii : receptie, incasare, retururi, rapoarte periodice, stocuri, inventare - participa la activitati administrative - aprovizionarea de marfa, amenajarea vitrinelor, mentinerea curateniei in magazin - se informeaza permanent despre produsele comercializate in magazin si despre noutatile din domeniu - prin aspect, atitudine si limbaj promoveaza o imagine decenta, civilizata Beneficii : - pachet salarial motivant (salariu fix+comision, targhet, discounturi, concursuri/prime pentru cei cu rezultate deosebite) - se asigura training de pregatire pe postul ocupat in raport cu specificul activitatii desfasurate. - posibilitati de dezvoltare a unei cariere in domeniu si de promovare in functii superioare pentru cei care au demonstrat initiativa, implicare in atingerea obiectivelor si abilitati de leadership. - avantajul de a lucra intr-un mediu dinamic, placut, feminin Pentru mai mult

Cerinte

Cel puțin liceul, preferabil facultate / absolventı unıversıtate, • experiență ın vânzări cu amănuntul (magazin), • utilizarea eficientă a programelor MS Office, • obiectiv: carieră ın comerțul cu amănuntul, • ınsusırea principiuluı de satisfacere a clienților, • deschidere catre schimbare, avand ca rezultat dezvoltarea abilităților de comunicare, • munca ın echıpa, • pozitiv, energic, prietenos, •cunostınte despre moda,sı ıntretınere personală, • dısponıbılıtate pentru program de lucru flexibil

4 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja