Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Xact Consulting SRL activeaza de peste 11 ani in domeniile importului si comertului online cu mobilier. In vederea dezvoltarii activitatii, avem disponibil postul de Area Sales Manager. Sarcinile jobului Dezvoltarea retelei de distributie; Crearea unei echipe de vanzari si urmarirea acesteia; Introducerea pe piata a produselor noi si promovarea acestora; Urmarirea recuperarii creantelor din piata; Asigurarea unei comunicari eficiente si permanente cu colaboratorii; Disponibilitate de deplasare in tara si de a lucra intr-un ritm sustinut; Completarea rapoartelor de vanzari in vederea optimizarii procesului si a strategiei de vanzare; Ofertă (bonusuri, beneficii): Salariu fix, bonus in functie de vanzare si alte beneficii in functie de performanta; Job perioada nedeterminata; Mediu de lucru placut, alaturi de o echipa tanara si ambitioasa, locul unde poti sa cresti atat profesional, cat si personal; Masina de serviciu, laptop si telefon; Program de lucru: luni - vineri ; Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord cu aceştia. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi în deplină confidenţialitate.

Cerinte

Cerintele candidatului ideal: Studii medii sau superioare; Limba engleza la un nivel mediu; Cunoasterea pachetului Office (Word, Excel), Navigare Internet; Spirit organizatoric, dinamism şi adaptabilitate; Personalitate pragmatica, analitica; Persoana serioasa, activa, pozitiva, cu abilitati de comunicare si negociere; Focalizare pe rezultate si rezolvarea problemelor; Permis conducere categoria B / experienta minim 2 ani; Fara cazier judiciar; Experienţă profesională in domeniul vanzarilor de minim 2 ani.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja
Festivalul economiei germane