Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Compania Evolution HCC recruteaza Area Sales Manager cu domiciliul in Cluj pentru unul dintre clientii sai, companie nationala cu experienta de 16 ani in vanzarea echipamentelor si produselor de print digital (imprimante,etichete,role etc.) ,fiind lider in domeniul sau. Responsabilitati: Prospectarea permanenta a pietei, dezvoltarea portofoliului de clienti; Cunoasterea si monitorizarea constanta a serviciilor/produselor oferite de principalii competitori Mentinerea relatiei cu clientii; Preluarea comenzilor si facturarea acestora; Intocmirea rapoartelor periodice; Reprezentarea companiei la zilele portilor deschise (targuri, expozitii, evenimente etc). Beneficii: Oferta salariala motivanta; Oportunitati de avansare in cadrul companiei.

Cerinte

- Experienta pe o pozitie similara (constituie avantaj); - Absolvent de studii superioare in domeniul Management, Business, Comunicare, Tehnic (constituie avantaj profilul Tehnic); - Cunostinte solide despre tehnica de imprimare si tehnologiile folosite; - Cunoasterea limbii Engleze la nivel avansat (scris/vorbit); - Excelente abilitati de comunicare, negociere, persuasiune; - Persoana organizata, ordonata, cu spirit de echipa.

1 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja