Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Smart HR asista clientul sau, o companie care se ocupa cu comert en-gros de materiale pentru retele de apa si gaz pentru infrastructura, in cautarea candidatului ideal pentru pozitia de Area Sales Manager (Technical Sales). Responsabilitati: - Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei; - Oferirea de consultanta de specialitate clientilor in vanzarile de produse industriale si materiale de constructii; - Prospectarea pietei – gasirea de noi clienti, mentinerea relatiei cu acestia si dezvoltarea unor strategii pentru indeplinirea solicitarilor; - Negocierea contractelor si supervizarea derularii lor; - Stabilirea prioritatilor: organizare rute si munca de birou ,in functie de acestea; - Realizarea consecventa a obiectivelor lunare de vanzari si incasari. Beneficii: - Pachet salarial motivant (salariu fix + comision lunar in functie de realizari); - Logistica aferenta postului (masina, laptop, telefon); - Prime in functie de realizari; - Posibilitati de dezvoltare profesionala.

Cerinte

Candidatul ideal: - Studii superioare tehnice absolvite; - Experienta in vanzare consultativa: produse industriale, materiale de constructii; - Experienta in vanzarea de materiale pentru instalatii: infrastructura, alimentari cu apa si gaz, canalizare, instalatii sanitare (prezinta avantaj); - O buna cunoastere a pachetului Microsoft Office; CRM; - Cunostinte de limba engleza; - Abilitati excelente de organizare si planificare; - Permis de conducere cat.B.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja