Detalii loc de munca

Descrierea jobului

ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI - GERMANIA!! BRAINS CONSULTING recruteaza asistenti medicali generalisti pentru a lucra în spitale si case de ingrijire medicala din Germania. Clinicile, spitalele si caminele de batrani germane ofera contracte de munca pe perioada nedeterminata conform legislatiei germane. Locatie: Frankfurt am Main, Hesse Beneficii Oferite: Se ofera: - contract de munca pe durata nedeterminata Un salariu fix excelent (cel puțin € 14,50 brut/oră) adica minim 2.200 € brut pe lună bazat pe 35 de ore pe săptămână . - orele suplimentare sunt platite. Servicii de noapte 25 % Servicii de duminica 50 % Servicii de sarbatori legale 100 % - 26 zile de concediu TRANSPORT Romania- Germania – se spuporta de catre fiecare aplicant in parte. - CAZAREA este suportata de catre angajat (aproximativ – 400 Euro/luna– toate utilitatile incluse); Angajatorul va oferi consultanta gratuita in identificarea unei cazari.

Cerinte

Cerinte: - are calificarea de asistent medical generalist - certificat de conformitate eliberat de Ministerul Sanatatii din Romania - are experienta minim 1 an ca si asistent medical in bloc operator /; ATI / urgente / ingrijire batrani, - are cunostinte de limba germana de nivel minim B1. - este o persoana placuta, care lucreaza bine in echipa si foarte responsabila la locul de munca - este o persoana care doreste un loc stabil de munca in Germania pe durata nedeterminata.

20 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja