Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

- Preluarea, prelucrarea si introducerea comenzilor de pe platforma site-ului - Responsabil pentru registrul de casa - Intretinerea relatiilor cu clientii prin telefon si email pentru preluarea comenzilor (disponibilitate produse, statutul comenzilor, termen de livrare, discutii de follow up) - Emiterea de rapoarte periodic referitor la situatia clientilor, produselor - Intocmirea documentatiei pentru vanzari: contracte, procese verbale de predare/primire) - Realizarea de studii de piata pentru produsele de sezon si propunerea de produse noi - Introducerea si modificarea dupa caz a preturilor din sistemul de facturare - Urmarirea comenzilor livrate precum si actualizarea lor acolo unde este cazul - Emiterea de facturi catre clienti și urmărirea efectuarii plăților - Arhivarea documentelor primare - Emiterea de facturi catre clienti și urmărirea efectuarii plăților - Relaționarea prin telefon și e-mail cu clienții și furnizorii companiei

Cerinte

- Experiență minim 3 ani intr-un rol administrativ - Minim 1 an experienta in expunerea mentinerii relatiei cu furnizorii - Cunoștințe avansate de operare PC – Office (Excel, Word) - Reprezintă un avantaj cunostintele de contabilitate primara si lucru într-un program de contabilitate (Saga, Charisma, WinMentor) - Cunostinte de facturare, munca intr-un program de receptie - Organizare în muncă - Atenție la detalii și acuratetea datelor

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai