Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

EBC recruteaza un ASISTENT JURIDIC pentru unul din clientii sai, o companie internationala din domeniul auto, membra a unui grup lider pe piata din Europa. Obiectiv principal: Elaborarea de documente cu caracter juridic, precum si colaborarea cu celelalte departamente cu privire la asistenta si reprezentarea din punct de vedere juridic a drepturilor si intereselor legitime ale firmei, dupa consultarea sefului departamentului juridic. Responsabilitati: • Colaboreaza cu partenerii externi (avocati, executori judecatoresti) pentru obtinerea de informatii si solutionarea dosarelor de Instanta; • Tine legatura cu Registrul Comertului in vederea obtinerii de informatii si pregatirea dosarelor pentru inregistrarea mentiunilor; • Mentine relatia cu autoritatile abilitate in vederea obtinerii diferitelor certificate fiscale, caziere, autorizatii, etc.; • Redacteaza acte juridice, verifica identitatea partilor, consimtamantul, continutul si data actelor incheiate ce privesc firma; • Se ocupa de arhivarea fizica si electronica a documentelor din departamentul Juridic; • Participa si ofera suport activitatilor de SSM si PSI din cadrul organizatiei; • Raspunde de redactarea corecta a tuturor documentelor; • Urmareste modificarile legislative si informeaza celelalte departamente cu privire la modalitatea de implementare.

Cerinte

Cerinte: • Studii superioare finalizate, de preferinta juridice; • Experienta pe un post similar de minimum 2 ani; • Limba engleza nivel cel putin mediu; • Cunostinte operare PC, in special pachetul Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint); • Cunostinte de legislatie; • Capacitate de concentrare, analiza si sinteza; • Perseverenta, urmarirea si finalizarea scopului; • Abilitati de comunicare si capacitatea de a rezolva problemele; • Confidentialitate. Beneficii: • Salariu atractiv; • Bonuri de masa.

1 pozitii disponibile 12 persoane au aplicat deja