Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

EBC recrutează un Asistent Logistică pentru o companie care comercializează şi asigură servicii post-vânzare pentru o gamă largă de autovehicule. Responsabilități: • Gestionarea și predarea către vânzători a documentelor necesare înmatriculării (cartea de identitate, declarație vamală (dacă este cazul), factura fiscală, etc.); • Identificarea, verificarea și expedierea documentelor necesare înmatriculării către dealeri și finanțatori; • Emiterea și expedierea către vânzători a carnetelor de garanție AI și Marsh dacă este cazul; • Verificarea și validarea borderoului de extinderi garanție primit de la Marsh; • Transmiterea documentelor către clienții de export; • Gestionarea activităților ce trebuiesc efectuate pentru mașinile vândute în cadrul programului REMAT (întregistrare dosar în PSIPAN, validare dosar, transmitere note acceptare); • Creare clienți în Oracle; • Rezervări, înregistrări precontracte – dacă este cazul; • Lansarea comenzilor către Depozitul de piese și tranzactionarea în Oracle a accesoriilor vândute împreună cu mașinile; • Arhivarea documentelor. Beneficii: • Salariu motivant; • Mediu de lucru multinațional.

Cerinte

Cerințe: • Studii universitare (Facultatea Transporturi - Secția Autovehicule Rutiere) - reprezintă un avantaj. • Experiență pe o pozitie similară cel putin 6 luni; • Cunoștințe de limba engleză; • Cunoștințe de operare pe calculator; • Cunoștințe privind utilizarea bazelor de date FM și Oracle – reprezintă un avantaj; • Abilități de comunicare și negociere; • Orientare către atingerea obiectivelor.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja