Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

!!!Infomunca S.R.L. recruteaza asistent manager comercial pentru o firma din jud. Cluj Napoca!!! Nu percepem comision! - Intocmirea si transmiterea corespondentei comerciale; - Realizarea de prezentari in suita de tip Office; - Realizarea de rapoarte la solicitarea superiorului direct; - Asigurarea partii organizatorice pentru evenimentele interne; - Mentinerea unei bune relatii cu clientii; - Invatarea portofoliului de produse si updatarea permanenta a informatiilor legate de produsele din portofoliu; - Preia comenzi telefonice de la clientii companiei; - Monitorizeaza permanent evolutia soldurilor din piata; - Realizeaza punctaje impreuna cu clientii; - Se preocupa de incasarea la timp a facturilor scadente; - Intocmeste forecast-uri de vanzari pe baza datelor existente in sistemul informatic.

Cerinte

Profilul candidatului ideal: - Studii superioare economice finalizate sau in curs – conditie obligatorie; -Cunoasterea de tehnici de baza in negociere; -Capacitate de sinteza a informatiilor si abilitati de prezentare; -Capacitate de organizare si atentie distributiva; -Team worker; -Abilitati de comunicare si relationare foarte bune; diplomatie si tact; -Permis de conducere .

1 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai