Detalii loc de munca

Descrierea jobului

CANDIDATUL IDEAL: - Persoana pasionata de mediul online; - Orientare spre client; - Disponibilitate de a studia in afara programului despre Vanzari Online/Marketing online ; - Abilitati foarte bune de comunicare; - Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu/avansat. - Atentie la detalii si la corectitudinea datelor introduse, responsabilitate, seriozitate - Cunostinte folosire nivel mediu Microsoft Excel/Word. - social media addicted - Hotarare, abilitati de organizare, capacitatea de a avea initiativa; - Capacitate de lucru in conditii de stress; - Absolvent al unei facultati de profil

Cerinte

RESPONSABILITATI / BENEFICII: - Administrarea si promovarea magazinului online; - Introducerea produselor noi pe site; - Realizeaza planuri si strategii de marketing online; - Dezvolta campaniile de promovare in mediul online; - Realizeaza analize de piata cu privire la pozitionarea pe piata a magazinului online - Monitorizeaza concurenta, realizeaza statistici si analize asupra activitatii acestora. - Crearea articolelor pentru blogul magazinului online - Optimizare motoare de cautare, comentarii pe forumuri, bloguri, link-uri, etc. - Research pe net si adaugare de evenimente / articole pe website-uri. - Creare a unor articole/review-uri pe teme diverse (e-commerce, consultanta IT, etc), concepere si trimitere de newslettere saptamanale. - Elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management. BENEFICII: -Program flexibil -Mediu de lucru placut, intr-o echipa tanara aflata in continua dezvoltare -Pachet salarial atractiv -Carte de munca -Posibilitati de perfectionare

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja