Detalii loc de munca

Descrierea jobului

ASISTENTI MEDICALI PENTRU BELGIA pentru : 1. SERVICII MEDICALE LA DOMICILIU sau 2. CENTRE DE INGRIJIRE PERSOANE VARSTNICE SAU CU HANDICAP Responsabilitati : In cazul serviciilor medicale la domiciliu au sarcina de a se deplasa la domiciliul pacientilor pentru diferite ingrijiri medicale (toalete, pansamente, injectii, etc), cu efectuarea unui raport zilnic de activitate / prezenta. In cadrul centrelor de ingrijire , urmand a efectua : - monitorizarea si ingrijirea pacientilor - toaletarea cu respectarea normelor de igiena - pansamente, injectii, etc. - planificarea si documentarea activitatilor ce urmeaza a fi efectuate Cerinte Candidatul ideal: -dispune de echivalarea diplomei de asistent medical in Belgia sau disponibilitatea de a face demersurile in vedera obtinerii echivalarii diplomei in Belgia ,daca celelalte conditii sunt indeplinite -permis de conducere Cat B, cu experienta – in special ptr .pozitia de ingrijire la domiciliu -cunoscator al limbii franceze la nivel mediu/conversational -persoana responsabila, organizata -persoana clinic sanatoasa -sociabilitate, rabdare, maleabilitate, adaptabilitate - reprezinta un plus: experienta minima in domeniul medical

Cerinte

Beneficii Oferite - Contract pe o perioada nedeterminata - Venitul comparabil egal cu al personalului autohton - FARA COMISION PERCEPUT LA ANGAJARE

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

2 pozitii disponibile 8 persoane au aplicat deja