Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Cautam asistent medical generalist pentru azile, spitale si clinici private si de stat din Germania.. Locuri disponibile pe tot parcursul anului Ceea ce va oferim: - Contract de munca pe termen nelimitat semnat in Romania in limba germana si romana inainte de plecare - Salariu lunar intre 1800 – 2300 euro net - Cazare in garsoniere si apartamente proprii, dotate cu toate utilitatile - Transport local (de la locul de munca pana la serviciu) decontat lunar - 500 de euro cash bani de integrare la semnarea contractului de munca (nu se va lua in calcul la salariu) - Oferim gratis Recunoasterea diplomei pe teritoriul germaniei - Oferim gratis examinarea lingvistica si diploma B2 - Support in limba romana 24/24 - Numeroase beneficii extrasalariale - Posibilitate de perfectionare - Si nu in ultimul rand o echipa de milioane

Cerinte

Diploma de asistent medical generalist - Cunostiinte de limba germana la nivel conversational (pentru cei care vor sa-si imbunatateasca cunostiintele de germana sau vor sa invete limba germana incepand de la zero recomandam scoala noastra on-line cu clase LIVE disponibila pe ) - Cazier “curat” - Disponibilitate de a lucra in stainatate Atributii: Asistentul / a medical generalist - isi desfasoara activitatea in mod responsabil, conform reglementarilor profesionale si cerintelor postului; - respecta Regulamentul Intern al spitalului; - preia pacientul nou internat si insotitorul acestuia ( in functie de situatie), verifica toaleta personala, tinuta de spital si il repartizeaza in salon; - acorda primul ajutor si cheama medicul in situatii de urgenta; - participa la examinarea de catre medici a persoanelor internate, informandu-l asupra starii si evolutiei acestora, si executa indicatiile medicilor cu privire la efectuarea tratamentului si a analizelor medicale, la regimul alimentar si la igiena persoanelor respective; - participa la asigurarea unui climat optim si de siguranta in salon; - observa simptomele si starea pacientului, le inregistreaza in dosarul de ingrijire si informeaza medicul; - pregateste bolnavul si ajuta medicul la efectuarea tehnicilor speciale de investigatii si tratament; - raspunde de ingrijirea bolnavilor din salon si dfe efectuarea a toaletei, schimbarii lenjeriei de corp si de pat, crearii conditiilor pentru satisfacerea nevoilor fiziologice, schimbarii pozitiei bolnavului; - administreaza personal medicatia, efectueaza tratamentele, imunizarile, testarile biologice, etc., conform prescriptiei medicale; - asigura monitorizarea specifica a bolnavului conform prescriptiei medicale; - supravegheaza si asigura alimentarea persoanelor dependente si supravegheaza distribuirea alimentatiei in conformitate cu prescriptiile cuprinse in foile de observatie; - pregateste materialele sanitare, instrumentarul medical pentru sterilizare; - asigura pregatirea preoperatorie a pacientului; - asigura ingrijirile post operator; - semnaleaza medicului orice modificari depistate ( de ex: auz, vedere, imperforatii anale, etc.);

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai