Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Angajam Asistent Medical de Laborator Histopatologie, pentru Clinica Medicala Privata - Bucuresti, sector 1. Program de lucru: 8 ore/ zi, de Luni pana Vineri. Salariul lunar net oferit: 1500 Lei Activitatea se va desfasura intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa de medici renumiti. Atributii specifice postului: - gestioneaza activitatea de prelucrare a probelor biologice conform procedurilor de lucru, cu verificarea aparaturii din dotare din punctul de vedere al calibrarilor; - disecă țesuturile proaspete și fixate destinate examenului histopatologic conform protocolului sau indicațiilor medicului anatomopatolog; - operează histoprocesorul conform fluxului din laborator; - pregăteşte necesarul de materiale şi instrumentar; - participă efectiv la programul de laborator cu tot ce este necesar; - intocmeste necesarul de consumabile şi il preda compartimentului administrativ; - completarea documentelor specifice activitatii de laborator. Trimite CV la adresa de e-mail specificata, doar candidatii eligibili vor fi contactati pentru programarea interviurilor.

Cerinte

• Absolvent studii postliceale sanitare, cu diploma de asistent de laborator; • Nu este solicitata experienta pe un post similar – se ofera posibilitatea de formare profesionala alaturi de o echipa de medici profesionisti; • Buna capacitate de comunicare, organizare, seriozitate;

1 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja