Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Prospectarea pieței, cererea de servicii turistice și evenimente care pot influența promovarea și vânzarea serviciilor sucursalei Grand Hotel Continental și ale lanțului Continental Hotels; Contactarea clienților existenți și a clienților potențiali, stabilirea întâlnirilor, conceperea ofertelor, prezentarea ofertelor de servicii în cadrul întâlnirilor, încheierea contractelor de colaborare etc; Negocierea și încheierea contractelor cu clienții noi; Participarea la acțiunile de promovare organizate conform programului de vânzări (campanii, târguri, expoziții); Gestionarea și actualizarea informațiilor despre clienti în sistemul de gestiune hotelieră (Opera); Realizarea analizelor și rapoartelor de activitate/vânzări. Oferta: Salariu fix negociabil în funcție de experiență și în acord cu grila de salarizare a companiei; Bonusuri periodice în funcție de performanțele individuale și ale companiei; Planuri de Dezvoltare Profesională și training, activități sociale în cadrul companiei.

Cerinte

Căutăm o persoană energică și plină de entuziasm pentru postul de Asistent Vânzări la Grand Hotel Continental. Oferim șanse reale de avansare și ne axăm pe dezvoltarea personală a angajaților noștri! Poziție: Asistent Vânzări Candidatul ideal: Înalt nivel de responsabilitate; Abilități de comunicare, negociere și vânzare; Bune abilități de organizare și de prioritizare a activităților proprii; Nivel ridicat de dinamism; Atitudine pozitivă, amabilitate; Dornic să învețe lucruri noi; Inițiativă, creativitate, orientare către rezultate și perseverență; Ținută profesională, prezență agreabilă. Cerințe: Absolvent de studii superioare (de preferat economie, turism, management); Experiență în domeniul vânzărilor de servicii/hotelier și/sau relațiile cu clienții (constituie avantaj); Cunostinte de operare PC si navigare internet; Limba engleză – nivel avansat.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai