Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Fiind un loc de munca care nu necesita deplasarea catre birou se adreseaza oricarei persoane din Romania. Esti o persoana foarte comunicativa? Iti doresti un job in vanzari? Iti doresti sa ai un venit pe care sa il poti influenta in fiecare luna? Daca ai raspuns DA la aceste intrebari, atunci te invitam sa discutam. Suntem in cautarea unui coleg/colega pentru postul de Asistent Vanzari Home-office. Ce iti oferim? Nu trebuie sa te deplasezi, lucrezi de acasa ; Atmosfera placuta de lucru in cadrul unei echipe dinamice, experimentate si tinere; Venituri din vanzari

Cerinte

Ce trebuie sa faci? Sa cauti potentiali clienti persoane juridice (IMM-uri) si sa ii contactezi telefonic; Sa generezi lead-uri de vanzari pentru reprezentantii de vanzari; Sa ii oferi reprezentantului de vanzari toate informatiile despre client necesare pentru semnarea contractului; Sa urmaresti stadiul negocierilor dintre reprezentantii de vanzari si potentialii clienti; Sa folosesti corect aplicaţiile cu care lucrezi, astfel încat sa oferi informatii corecte si sa inregistrezi corect toate solicitarile; Sa intocmesti rapoartele solicitate de catre superiorul direct in legatura cu potentialii clienti. De ce ai nevoie pentru acest job? Excelente abilitati de comunicare si negociere la telefon; Experienta in sfera vanzarilor si relatiilor cu clientii (de preferat clienti persoane juridice); Orientare catre client si cursivitate in exprimarea verbala; Ton si timbru vocal agreabil si pozitiv; Abilitatea si disponibilitatea de a lucra în echipa; Atitudine pozitiva, dorinta de a invata lucruri noi, insistent; Seriozitate si perseverenta in atingerea obiectivelor propuse; Abilitati de PC: Word, Excel;

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

Nivel minim de experienta necesara Fara experienta

3 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja