Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam o persoana responsabila si dornica de a participa la constituirea unei noi echipe in cadrul sediului nostru din Iasi. In calitate de Asistent administrativ Logistica principalele tale misiuni vor fi: - Gestionarea necesarului saptamanal de marfa de transmis de pe platforma catre magazinele alocate; - Generarea, actualizarea si analizarea rapoartelor logistice specifice (loturi voluminoase, produse cu termen de valabilitate scurt, receptie marfa etc); - Respectarea corectitudinii datelor si termenelor de livrare; - Verificarea si validarea pentru plata a facturilor de transport; - Relationarea cu departamentul de contabilitate si cu transportatorii; - Transmiterea documentelor de receptie marfa (CMR).

Cerinte

Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de: - Disponibilitate pentru formare in Franta (aproximativ) 6 luni ! - Cunostinte pachet Microsoft Office (indeosebi Excel); - Cunoasterea limbii franceze (utilizator independent - conversational si comunicare scrisa); - Cunoasterea limbii engleze (reprezinta un avantaj); - Cunostinte SAP (reprezinta un avantaj); - Rigurozitate, spirit analitic, bune abilitati de comunicare. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja