Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam candidatul ideal pentru angajatorul nostru din UK – companie cu o experienta de peste 30 de ani in industria de reciclare plastic. Candidatul ideal trebuie sa fie contabil calificat si sa fie orientat spre munca pentru a avea success. De asemenea, trebuie sa aiba minim 2 ani experienta de munca pe pozitia de contabil si cunostinte de SAP. Principalele responsabilitati includ: - Operatiuni de vanzare – cumparare, inclusiv codarea si verificarea facturilor precum si efectuarea de palti - Operare Registru General - Operatiuni bancare - Deconturi TVA - Raportari statistice - Asista controlorul financiar cu pregatirea conturilor lunare, - Prognoza fluxului de numerar, controlul stocurilor, regularizari cheltuieli lunare si plati anticipate pentru registrul de active fixe si raportare ad-hoc, in functie de necesitati.

Cerinte

- limba engleza nivel mediu/avansat - studii superioare in domeniu - cunostinte solide de Microsoft si Excel, cunoasterea SAP - bun organizator cu abilitati administrative - atentie maxima la detalii - abilitati foarte bune de comunicare si scriere - capacitatea de a lucra cu termene limita si flexibilitate in abordarea cerintelor de bussines - motivatie puternica si atitudine profesionala - abilitatea de a lucra atat in echipa cat si spirit de initiativa

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 2 - 3 ani

Limbi straine necesare Engleza

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja