Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Companie importanta, de origine americana, ce are in grija peste 120 de persoane in varsta. Momentan exista doua centre deschise in sud-vestul Angliei, ce cumuleaza peste 60 de persoane angajate la ei. Doresc sa isi extinda echipa cu ASISTENTI INGRIJIRE PERSOANE VARSTNICE. Munca se desfasoara ori in azilele de batrani ori la domecilul acestora. Responsabilitati: - Asigurarea suportului psihologic și fizic în vârstă - Pregătirea meselor pentru pacienti; - Aministrarea medicamentelor; - Operațiuni de uz casnic (de exemplu: sters praf, spălat, aspirare, pastrarea curateniei in camera); - Vizite la pacienți; - Activități specifice de o asistentă medicală (spălare, dressing etc.) - Tratarea tuturor pacientilor cu respect si demnitate.

Cerinte

Candidatul ideal: - Detine permis de conducere categoria B; - Increderea de a conduce in Marea Britanie, se ofera pregatire. - Deținerea propriei mașini este un avantaj; - Abilitati lingvistice: engleza la nivel mediu spre avansat; - Bună personalitate și atitudine pozitivă; - Dorința de a ajuta pe altii; - Forma fizică bună; - Flexibil fata de programul de lucru, în diferite schimburi și în weekend. - Dorinta de a lucra ore suplimentare, inclusiv week-end. Beneficii: -Pachet salarial în conformitate cu Marea Britanie: intre 1600 - 1700 Lire/ lunar/ net ( cca 2000 - 2300 euro/ lunar/ net) - Traininguri oferite si plătite de către companie - Angajatorul garanteaza un minim de 35 de ore pe săptămână, garantat prin contract -Se poate oferi cazarea de catre angajator

5 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja