Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

ASISTENT MANAGER - GESTIONAR Descrierea jobului: - Redacteaza si interpreteaza diferite documente, rapoarte etc. Ajuta departamentul contabil la: - Introducerea in contabilitate a facturilor de achizitie, intocmire NIR, aviz de expeditie, bon de consum. - Inregistrarea incasarilor de la clienti, a extraselor bancare, operarea registrului de casa; - Intocmeste diverse situatii si rapoarte solicitate de seful ierarhic superior. - Intocmirea: contractelor de munca, actelor aditionale, deciziilor de incetare, majorarilor salariale. - Participa activ la rezolvarea sarcinilor echipei. - Efectueaza confirmarea soldurilor cu furnizorii si clientii societatii. - Indosariaza cronologic si arhiveaza documentele cu care lucreaza sau care ii sunt puse la dispozitie. - Asigura suport administrativ si operational sefului contabil. Pe partea de gestiune: - Operarea sistematica si cronologica a datelor in softul de gestiune: Descarcarea gestiunii conform rapoartelor de productie, transfer intre conturi si intre gestiuni. - Inventariere periodica, urmarire stoc prin soft specializat, etichetare marfuri, receptie marfuri.

Cerinte

Candidatul ideal: - Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca. - Capacitatea foarte buna de comunicare si relationare; - Seriozitate, profesionalism; - Memorie vizuala; - Minime cunostinte teoretice / practice de contabilitate - Cunostinte minime de HR - Codul Muncii - Cunostinte avansate pachetul Microsoft Office - Experienta in a gestiona stocurile.

1 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai