Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru clientul nostru, o clinică din Bonn cu 1200 de paturi căutăm cu începere imediată: Asistent medical (F/M) Spitalul acoperă toate specializările pentru diagnisticare și tratament. Aparatura și technicile cu care se lucrează sunt de ultimă generație. Echipa de medici, asistentele și tot personalul este foarte bine instruit. Descrierea postului: Aplicarea tratamentelor prescrise și verificarea evoluției tratamentului Asistarea medicului la diferite investigații și consultații Documentare cazurilor, evoluției si tratamentelor cu sistemele puse la dispoziție de către clinică Persoană de contact pentru pacienți și membrii familiei Profilul dumneavoastră: Studii de specialitate absolvite dupa 2004 Experiența în domeniu este un plus dar și proaspăt absolvenții sunt acceptați Cunoștințe de limbă germană, nivel B2 (obligatori pentru recunoașterea calificării) În cazul în care nivelul de limbă germană nu ajunge la nivelul cerut dar este de minim B1, este obligatoriu un curs de limbă germană. Disponibilitate de a lucra în trei schimburi și în week-end Persoană sociabilă, prietenoasă și cu răbdare Abilitate de a lucra în echipă dar și capacitatea de a rezolva probleme singur Persoană responsabilă și flexibilă Mașină proprie și permis de conducere este un plus

Cerinte

Ce vă oferim: Salarizare înainte de recunoașterea diplomei 10,00 Euro pe ora brut Salarizare după recunoașterea diplomei 13,00 Euro pe ora brut Program de muncă de 130 de ore înainte de recunoașterea diplomei (în timpul săptămânii se va tine oră de limbă germană) Suport oferit la organizarea transportului (incl rezervarea biletului de avion) Căutarea unei locuințe și ajutor la procedurile de recunoașterea diplomei Spor de concediu și de crăciun Program de muncă flexibil la inceput pentru a vă acorda timpul liber necesar pentru acomodare Loc de muncă interesant cu posibilitate de învățare Randstad vă pune la dispoziție o locuință pentru primele 6 luni, costul este de 170,00 Euro pe lună

5 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja