Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descriere job: Societate germana, recrutam asistenti medicali pentru clinici spitale si camine de batrani din Germania. Clinicile, spitalele si caminele de batrani germane ofera contracte de munca pe perioada nedeterminata conform legislatiei germane. Daca aveati in plan sa emigrati in Germania, acum aveti cea mai buna ocazie. NU SOLICITAM CUNOSTIINTE DE LIMBA GERMANA, dar este de la sine inteles ca aceasta va trebui invatata in cel mai scurt timp. IN CAZUL IN CARE CUNOSTIINTELE DVS DE LIMBA GERMANA SUNT SUFICIENTE, OCUPAREA POSTULUI DORIT IN GERMANIA SE VA FACE MULT MAI REPEDE. Oferta: Descrierea locului de munca: Veti lucra incepand din prima zi ca asistent medical cu recunoasterea profesionala germana. Salariul de inceput variaza intre 1500-2000 euro Netto. Sunt platite de catre angajator pensia in contul de pensii precum si asigurarea medicala. Programul de lucru implica aproximativ 40 de ore pe saptamina.

Cerinte

Sistemul propus de noi este urmatorul: Societatea noastra prefinanteaza pe o perioada de patru luni cursurile dvs intensive de limba germana in Romania, precum si obtinerea dreptului dvs. de libera practica in Germania. Vi se garanteaza ulterior un post intr-o clinica, spital sau camin de batrani din Germania, in functie de experienta dvs. profesionala, in conditiile de mai sus. NU PERCEPEM COMISION!! Oferim numai contracte de munca pe perioada nedeterminata. Daca sunteti decisi sa schimbati ceva in acest sens, in viata dumneavoastra, ne puteti contacta prin: Va rugam sa ne trimiteti prin Email urmatoarele documente: - un CV -DIPLOMA DVS DE ASISTENT MEDICAL SCANATA FATA/VERSO

100 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja