Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Cautam asistenti medicali generalisti pentru instituţie medicala privata de ingrijire si rezidenta (caracter hotelier) pentru vârstnici si persoane cu dizabilitati. Locatie: Niedersachsen Capacitate: 122 paturi/6 sectii Se ofera: -pachet salarial motivant in conformitate cu standardele pietei muncii din Germania, (renegociabil in functie competente dupa inceperea perioadei de proba): -1600 € pentru asistentii medicali fara recunoasterea calificari in Germania -2100 € dupa echivalarea diplomei si calificarii de asistent medical generalist -cazare in incinta institutiei si asigurarea a 3 mese pe zi pana la gasirea unei locuinte -suport din partea angajatorului in vederea inchirierii unei locuinte (ca. 5€/m² pretul zonei) -decontarea costurilor de transport Romania-Germania pana la valoarea de 150 € -28 de zile de concediu /an -asigurare de sanatate in Germania, etc -posibilitati de formare profesionala continua si de avansare -desfășurarea activității profesionale într-un mediu modern conform celor mai noi standarde din domeniul medical

Cerinte

-diploma de asistent medical eliberată de o instituţie de învăţământ acreditata -cunostinte medii de limba germana -deschidere si flexbilitate -interesat de acumularea de noi cunostinte

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

10 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai