Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descriere job: Pentru una dintre cele mai mari retele de centre de ingrijire ale varstnicilor din Scotia, infiintata acum peste 23 de ani, cautam asistenti medicali. Responsabilitati: -evaluarea, planificarea, implementarea nevoilor de sanatate si asistenta sociala pentru pacientii care sufera de dementa, Alzheimer sau Huntington -furnizarea procedurilor clinice legate de îngrijire rezidentilor -asigurarea ca procesele administrative sunt livrate în mod eficient la cerințele legislative și informațiile exacte sunt raportate catre Manager -completarea dosarelor/fiselor de observatii ale pacientilor in conformitate cu adminstrarea tratamentului medical -administrarea si evidenta tratamentelor medicale si asigurarea stocului disponibil de medicamente pentru urmatoarele 24 de ore -monitorizarea indicatorilor fiziologici -inregistrarea observatiilor de baza si punerea in aplicare a unui plan de ingrijire -asigurarea actualizarii fiselor de observatie Alte informații: Cazarea este asigurata si platita de catre angajator in primele 2 luni. Ulterior, angajatorul se va implica in asigurarea spatiului de cazare pentru candidat. Program de lucru: 12 ore pe zi, 4 zile lucratoare, urmate de 3 zile libere.

Cerinte

-detinerea unei calificari NMC cu un număr PIN activ, reprezinta un avantaj -cunoasterea limbii engleze la nivel fluent -experienta anterioara intr-un cadru de ingrijire rezidentiala reprezinta un avantaj

5 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja