Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

• Administrarea medicamentelor și efectuarea altor proceduri de asistență medicală; • Sprijinirea bolnavilor să rămână cât mai activi și mai independenti în limitele condițiilor lor; • Ajutarea bolnavilor să reușească în sarcini familiare; • Acordarea de ajutor bolnavilor să facă față dificultăților cotidiene care apar din cauza problemelor de memorie sau a sănătății fizice; • Respectarea drepturilor pacientilor de alegere, intimitate și demnitate și sensibilitate la nevoile fiecărui bolnav; • Construirea și menținerea relațiilor cu bolnavii și familiile lor prin abilități bune de comunicare; • Inițiativă în menținerea unui mediu stimulativ și familial pentru fiecare bolnav; • Asistenta cu servirea meselor și hranirea bolnavilor care nu se pot hrăni singuri; • Respectarea drepturilor la intimitate și demonstrarea de standarde înalte de profesionalism în munca de zi cu zi • Intelegerea si pastrarea confidentialitatii • Colaborare cu alți profesioniști și rude pentru a obține cele mai bune rezultate pentru fiecare persoana ingrijita. • Participarea la cursuri de formare necesare pentru îmbunătățire și actualizare a abilităților; • Menținerea unui mediu sigur pentru alți angajați, bolnavi și vizitatori prin conștientizarea cerințelor legale privind politicile de incendiu, sănătate și siguranță. Beneficii: • Pachet salarial motivant ; • Posibilitatea de crestere a venitului dupa terminarea perioadei de proba si in functie de performante; • Asigurarea cazarii provizorie pana la gasirea unei locuinte stabile; • Acordarea asistentei pentru gasirea unei locuinte; • Asigurarea/decontarea transportului international; • Cursuri de formare si dezvoltare profesionala si de perfectionare pentru limba germana.

Cerinte

• Bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala; • Abilitatea de a executa instructiunile cu exactitate; • Abilitatea de a pastra confidentialitatea; • Abilitatea de a consemna cu exactitate observatii in legatura cu starea bolnavilor; • Abilitatea de prioritizare si gestionare a sarcinilor de lucru; • Initiativa; • Abilitatea de a lucra intr-o echipa multidisciplinara; • Capacitatea de adaptare; • Persoana prietenoasa, politicoasa si grijulie; • Cunostinte de limba Germana (Nivel B2); • Disponibilitate de a lucra in schimburi; • Disponibilitatea pentru un contract cu o durata de minim 2 ani; • Diploma de absolvire a unei scoli de specialitate; • Experienta in domeniu nu este obligatorie dar reprezinta un avantaj. Pentru candidatura, va rugam trimiteti CV-ul dvs la adresa: recrutare (at) petrolvalves. ro.

15 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai